Novinky

 • Inventúra

  INVENTÚRA skladu od 27.11.2019 do 29.11.2019 Vážení obchodní partneri, týmto si Vám dovoľujeme oznámiť, že v dňoch 27.11. – 29.11.2019 bude v našej spoločnosti prebiehať inventúra skladových zásob s nasledovnými obmedzeniami:

  27.11.2019 a 28.11.2019 - prevádzka predaja ND a SERVISU bude ZATVORENÁ

  29.11.2019 - prevádzka predaja ND a SERVISU bude pracovať V OBMEDZENOM REŽIME.

  Pre prípadné informácie sme Vám radi k dispozícii na našom známom HOTLINE čísle 0911/717788.

  Ďakujeme za porozumenie.

 • ZATVORENÉ!

  Dňa 02.11.2018 (piatok) a 03.11.2018 (sobota) bude naša celá prevádzka na Kopčianskej 90/C v Bratislave ZATVORENÁ z dôvodu internej zámeny sviatku. Za porozumenie ďakujeme a od pondelka 05.11.2018 už budeme opät v plnom nasadení pre Vás! :)

 • Kässbohrer elektronický vypúšťací automatizačný systém

  Elektronický vypúšťací automatizačný systém umožňuje vodičovi z bezpečnostnej vzdialenosti 6 metrov od samotného priestoru vypúšťania látok z cisterny realizovať si svoju prácu. Sekvenčné otváranie a zatváranie ventilov je uskutočňované automaticky, čo eleminuje riziko neotvorenia prvého ventilu. Samotný algoritmus, ktorý ovláda diaľkové ovládanie si vyvinul sám Kässbohrer.

 • Pozvánka na predvádzaciu akciu

  Prídite si pozrieť novinky značky KÖGEL, ktoré sa ešte len predstavia na 67. ročníku Hannoverskej IAA! Termín: štvrtok 13.09.2018 od 10:00 do 19:00 v našom predajno-servisnom centre v Bratislave. Návesy a občerstvenie zabezpečíme, tešíme sa už len na Vás!

 • KÖGEL Novum už u nás v ponuke k okamžitému odberu

  Spoločnosť Kögel postupne zavádza osvedčený nový vonkajší rám a nadstavbu pre svoje návesy Cargo, Mega a Light, ktoré sú už dobre známe a osvedčené modelom Kögel Lightplus. Ako súčasť zmeny generácie na NOVUM, návesy Kögel získajú ďalšie vylepšenia. NOVUM predstavuje nielen nový vonkajší rám a karosériu, ale aj novú optimálne koordinovanú modulárnu sústavu Kögel s optimalizovanými jednotnými zostavami a komponentmi. To tiež umožňuje dosiahnuť veľmi vysoký stupeň prispôsobenia vozidiel generácie NOVUM, s ktorými Kögel reaguje na najrôznejšie požiadavky trhu. A odteraz nájdete takto vybavené návesy aj priamo u nás k obhliadnutiu a samozrejme aj k okamžitému dodaniu!

  Pre bližšie dotazy a požiadavky nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať!

 • Nový KÖGEL Light plus na testovanie

  Záujemcom o testovanie návesu dávame možnosť na bezplatné zapožičanie DEMO návesu v LIGHT prevedení pre vyskúšanie si jeho predností pre Vašu každodennú prácu. Pre doplňujúce informácie neváhajte kontaktovať niektorého z predajcov! :-)

 • KÖGEL Euro Trailer už oficiálne na cestách v Nemecku

  Od roku 2017 dáva nemecké ministerstvo dopravy oficiálne povolenie na používanie predĺžených Euro-Trailerov po svojich cestách čím potvrdzuje úspešnosť viac ako 10 ročnú terénnu skúšbnú prevádzku za ktorou stál práve KÖGEL

  Ihneď objednateľné varianty Euro-Trailerov: Cargo a Mega

  Očakávaný potenciál až 50% zo všetkých vnútroštátnych prepráv v rámci Nemecka bude v blízkej budúcnosti realizovaný práve prostredníctvom Euro-Trailerov

  Ekologické a ekonomické prednosti predĺžených návesov: 10% ušetreného paliva, 10% menej CO2, multimodálnosť a oficiálna úradná akceptácia

  Priekopnícky duch a inžinierske nadanie ľudí vo fabrike KÖGEL stáli už pred viac ako 10-timi rokmi za zrodou o 1,3 metrov dlhších návesov, známymi aj pod menom KÖGEL Euro Trailer. A v súčasnosti, po desaťročie trvajúcich testovaniach viacerých dĺžkových variantov, schválilo nemecké ministerstvo dopravy na oficiálnu prevádzku práve tento typ dlhého prevedenia súpravy (tzv. Lang-Lkw Typ 1). Na uvedenú záležitosť ihneď reaguje KÖGEL zavedením typov Euro Trailer Cargo a Euro Trailer Mega do standardného výrobného programu. Obe prevedenia sú z dôvodu zaručenia čo najvyššej flexibility už sériovo vybavené aj na intermodulárnu prepravu, t.j. s opciami na prekládku návesov na transportné železničné vagóny. Skriňové varianty ako aj mraziarenské návesy v prevedení Euro Trailer budú dodané neodkladne podľa záujmu trhu.

  V prípade bližšieho záujmu o tieto návesy nás neváhajte kontaktovať!

 • Pozvánka na predvádzaciu akciu

  Prídite si pozrieť novinky značky KÖGEL, ktoré sa predstavili na 66. ročníku Hannoverskej IAA! Termín: štvrtok 06.10.2016 od 10:00 do 19:00 v našom predajno-servisnom centre v Bratislave. Návesy a občerstvenie zabezpečíme, tešíme sa už len na Vás!

 • Nový Kögel Light plus: Plus v užitočnej nosnosti a vnútornej výške

  Až 335 kilogramov vyššia užitočná nosnosť v porovnaní s predchádzajúcim modelom Vyššia vnútorná výška vďaka zmene stavebnej výšky rámu o 60 milimetrov v porovnaní s predchádzajúcim modelom Rôzna individualizácia možnosti hmotnostne optimalizovaných výbav

  KÖGEL prezentoval na medzinárodnej výstave úžitkových vozidiel IAA Nutzfahrzeuge 2016 v Hannoveri novú generáciu inak veľmi obľúbeného a  rozšíreného modelu Kögel Light. Kompletne novo vyvinutý Kögel Light plus prichádza s mimoriadne užitočne a hmotnostne zoptimalizovaným rámom a nadstavbou. S nízkou pohotovostnou hmotnosťou od 4.775 kilogramov v individuálnych výbavových prevedeniach a s cca 5.145 kilogramami hmotnosti v základnej výbave je mimoriadne hospodárny na cestách. Technické celkové zaťaženie je 39.000 kilogramov technické zaťaženie točnice činí 12.000 kilogramov.

  Pre ďalšie údaje nás neváhajte kontaktovať! J

 • Majiteľ návesu značky KÖGEL to má bez problémov!

  Presne tak. Aktuálne stále ako jediný importér prípojných vozidiel nad 3,5 t výrazne odbremeňuje svojich zákazníkov a majiteľov tejto značky od náročnejšej logistiky disponovania vozidla nakoľko výraznou mierou prispel k zjednodušeniu postupu pri kontrole bŕzd na STK.

  O čo ide?

  Ako je všeobecne známe, od 01.02.2012 došlo k zmene vo vykonávaní kontroly brzdového systému a jeho komponentov v rámci technickej kontroly vozidiel s najväčšou celkovou prípustnou hmotnosťou nad 3,5 t, ktoré musia byť na technickú kontrolu pristavené zaťažené. Minimálne zaťaženia vozidiel jednotlivých kategórií sú stanovené v prílohe č. 4b vyhlášky č. 578/2006 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o niektorých ustanoveniach zákona č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Ak sú spoločnosti TESTEK, a.s. , ktorá zabezpečuje vykonávanie činností technickej služby technickej kontroly vozidiel a prostredníctvom nej všetkým staniciam technickej kontroly pre vyššie uvedené vozidlá známe hodnoty referenčných brzdných síl, na ich základe možno kontrolu brzdného účinku pri technickej kontrole vykonať metódou, ktorá zaťaženie NEVYŽADUJE.

  Spoločnosť HOCHSTAFFL SLOVAKIA spol. s r.o. ako jediná poskytla spoločnosti TESTEK, a.s. údaje o referenčných brzdných silách prípojných vozidiel značky KÖGELHIPOCAR v kategóriách O3 a O4.

  Uvedené platí pre všetky prípojné vozidlá značky KÖGELHIPOCAR dovezených oficiálnou formou, t.j. prostredníctvom výhradného importéra týchto značiek v SR. 

 • Kögel jedným z prvých výrobcov návesov s certifikátom Daimler 9.5 vo vydaní „2014“.

  TÜV Nord potvrdil bočnú ochrannú sieť v návesoch KÖGEL ako alternatívu k hliníkovým a dreveným doskám.

  Certifikát podľa DIN EN 12642 Code XL na prepravu nápojov ako aj Daimler 9.5.

  Podľa aktualizovanej normy Daimler 9.5 vo vydaní „2014“ je vyžadovaná zvýšená statická bočná sila v hodnote 0,4-násobku hmotnosti prípustného užitočného zaťaženia bočných stien (doposiaľ to bol 0,3-násobok) . Pritom sa bočné plachty nesmú elasticky deformovať o viac ako 300 mm. Kögel ako jeden z prvých výrobcov návesov tento test zvládol. Umožňuje to bočná ochranná sieť, ktorá hliníkové, prípadne drevené bočné dosky plne nahradí a je tak uchytená medzi stredovými stĺpikmi v špeciálnych na to určených kapsách.  

  TÜV NORD po sérii statických a dynamických testov spoločnosti KÖGEL túto bočnú ochrannú sieť certifikoval ako finálnu alternatívu ku konvenčným bočným doskám pri plnení certifikácie DIN EN 12642 Code XL pri prevoze nápojov ako aj smernicu Daimler 9.5 vo vydaní „2014“.

  Ďalšie výhody návesu KÖGEL s použitím tejto bočnej ochrannej siete. Bočná ochranná sieť neprispieva iba k bezpečnosti nakládky, ale taktiež redukuje aj hmotnosť návesu, nakoľko siete vážia podstatne menej ako konvenčné bočné latovanie. Naviac to zjednodušuje manipuláciu a rovnako eliminuje riziko poranenia, čím sa zvyšuje bezpečnosť pri práci vodiča. A ako ďalšie „plus“ je jednoduché uskladnenie siete v skrinke na náradie, čo v porovnaní niektorých profesionálnych prevedení s až 8 radmi konvenčných dosiek neporovnateľné. Samozrejmosťou je použitie a kombinovanie ochrannej siete pri ostatných typoch prepráv a zaistení tovaru. 

 • Sklápací náves s úpravou na prevoz asfaltu

  Dvoj- a trojnápravové sklopky Kögel s muldou s objemom 24 m³ odteraz vo všetkých dostupných variantoch hrúbky stien a muldy aj v prevedení s plne izolovanou nadstavbou pre prevoz asfaltu.

  Nadstavba novej sklopky na prevoz asfaltu je v súlade s platnými nariadeniami kompletne izolovaná a je vybavená integrovanou päťbodovou technológiou merania s indikátorom teploty vrátane tlačiarne. Na displeji sa striedavo zobrazuje päť jednotlivých meraných bodov a priemerná teplota. Pre izolovanie je použitá duroplastická vysoko účinná izolačná hmota, ktorá je špeciálne určená pre vysoké teploty až 200 °C. Vonkajšie obloženie nadstavby ako i celý rám vozidla a sú ošetrené pred koróziou prostredníctvom nanokeramickej technológie a povrchovéj vrstvy KTL s konečnou vrstvou laku odolného proti UV žiareniu. Údržba snímačov teploty je jednoduchá po odkrytí plechových krytov. O izoláciu zhora sa stará tepelne odolná zhrňovacia polyuretánová plachta. Tepelne izolačné vlastnosti kompletne izolovanej nadstavby na asfalt presahujú rámec požadovaných hodnôt vďaka čomu je zaručená výrazne vyššia teplotná stabilita asfaltu.

  Jednoduchá inštalácia dodatočného vybavenia Všetky doposiaľ predané sklopky Kögel môžu byť podľa potreby a požiadavky dovybavené pre prevoz asfaltu. Kompletnou izoláciou vrátane meracej techniky je možno sklopky dovybaviť vo výrobnom závode Burtenbach, hmotnosť sa pritom zvýši cca. iba o 350 kilogramov.

  Pre doplňujúce informácie neváhajte kontaktovať niektorého z našich predajcov!

 • TRAILERSHOP.SK v Transporte

  Aj v TRANSPORTE 09/2015 sme mali článok:

  Originálne diely vždy za výhodné ceny, tak znie motto spoločnosti HOCHSTAFFL Slovakia, ktorá pôsobí ako predajca návesov a náhradných dielov na slovenskom trhu v týchto dňoch presne už 20 rokov.

  O FIRME

  HOCHSTAFFL sa úspešne venuje obchodovaniu s dopravnou technikou okrem Slovenska aj viac ako 41 rokov v Rakúsku a ostatných krajinách Európy. Nosným produktom v portfóliu je od samého počiatku značka KÖGEL, ku ktorej postupne pribudli ďalšie – MENCI, SANTI, HIPOCAR, KÄSSBOHRER a súčasne aj KRAKER.

  Kúpou návesu tu teda zákazníci okrem spoľahlivosti a tradície dostávajú naviac aj profesionálne servisné služby vo forme zabezpečenia všetkých záručných a pozáručných služieb (záručné sú riešené vďaka výhradnému zastúpeniu priamo s výrobným závodom online) ale aj okamžitou dostupnosťou náhradných dielov vo vlastnom servisnom stredisku.

  Dômyselnou logistikou sa zabezpečuje dostupnosť bežne potrebných a najčastejšie kupovaných dielov pre bežné návesy KÖGEL možným okamžitým odberom na centrálnom sklade v Bratislave, prípadne doručením expresnou kuriérskou službou na želanú adresu kdekoľvek, nielen v SR ale aj celej Európe. Ostatné sa zabezpečuje podľa dostupnosti aj individuálnymi zvozmi z výroby v Nemecku v priemere 1 až 2x do týždňa, prípadne z inej pobočky v rámci predajnej siete HOCHSTAFFL vo viacerých krajinách Európy.

  Okrem náhradných dielov na KÖGEL sú v ponuke nadstavbové diely aj na návesy KRAKER, MENCI, nadstavby HIPOCAR a podvalníky, cisterny a silá KÄSSBOHRER. HOCHSTAFFL je rovnako aj autorizovaný díler brzdových komponentov SAF-HOLLAND, BPW, JOST a VALX, elektrických a vzduchových komponentov WABCO a HALDEX, komponentov na posuvné podlahy CARGOFLOOR a produktov svetelnej techniky HELLA a ASPÖCK. V skratke v sklade je k dispozícii viac ako 2000 aktívnych skladových položiek, čo vyplýva z hlavnej idei - mať všetky potrebné diely pre zákazníkov skladom – byť dôstojným a hrdým konkurenčným partnerom nielen v predaji návesov ale aj „aftersales“ partnerom, ktorý je schopný diely dodať do 24 hodín od objednávky, čím v hlavnej miere pomáha šetriť náklady zákazníkom spôsobených dostupnosťou chýbajúcich dielov na ich návesy.

  TRAILERSHOP.SK

  Ponuku náhradných dielov si môže každý pozrieť už aj na špecializovanom e-shope www.trailershop.sk, kde je po zaregistrovaní k dispozícii široká škála ponúkaných produktov. Hlavnou prednosťou katalogizovaného e-shopu je možnosť vidieť požadované náhradné diely, ako ich dostupnosť na sklade,  vo forme reálnych obrázkov pre ich adresnejšiu identifikáciu.

  Pre okamžitú a nepretržitú dostupnosť technikov i akútneho servisného výjazdu si pre istotu ihneď uložte číslo na HOCHSTAFFL HOTLINE +421 911 71 77 88.

 • Kögel predstavuje nový kontajnerový podvozok Port 40 Light

  Kögel predstavuje typom Port 40 úplne novovyvinutý kontejnerový podvozok, ktorý je významne optimalizovaný z hľadiska užitočného zaťaženia ako i pohotovostnej hmotnosti.

  K hlavným prednostiam tohoto kontajnerového podvozku patrí okrem jeho tuhej a ľahkej konštrukcii i jeho nízka potovostná hmotnosť, v základnom prevedení menej než 4.000 kg, technická celková hmotnosť 41.000 kg a možné zaťaženie točnice tahača 14.000 kg. Podvozok je vhodný pre prepravu dvoch kontejnerov s velkosťou 20 stôp alebo jedného kontejneru v prevedení Highcube s velikosťou 40 stôp.

  Viacej sa dočítate už onedlho v doplnenom Katalógu vozidiel (TU!) , resp. nás neváhajte kontaktovať priamo telefonicky!

Napísali o nás

Cestná doprava

Kässbohrer potvrdil vysoké ambície

 

Cestná doprava

Špicková technológia Kögel Cool - PurFerro quality

 
 

Téma

KÖGEL na prepravu kontajnerov

 

Rozhovor

Vysoko postavený cieľ

 

Reportáž

Kto vyhral nový náves KÖGEL Cargo-MAXX?

 

Cestná doprava

Kögel pre prepravu stavebných materiálov

 

Cestná doprava

Univerzálne služby cestným dopravcom

 

Cestná doprava

kogel predstavil eurotrailer

 

Cestná doprava

kogel obnovuje aktivity v turecku

 

IMPORTÉR v SR

 • KÖGEL
 • MENCI
 • HIPOCAR
 • KÄSSBOHRER
 • KRAKER

Servis / Diely / Predaj

HOCHSTAFFL, Kopčianska 90/C, Bratislava, SK / EU, 851 01
HOTLINE NONSTOP +421 911 717 788
Pondelok - Piatok: 7:00 - 19:00, Sobota: 7:00 - 13:00